windows 8 hazirlaniyor - Windows 8 Hazırlanmaya Devam Ediyor

Microsoft her ne kadar kabul etmesede Windows 8’in hazırlıkları devam ediyor. Windows 7’nin çıkışından sonra 8’inde gelmesi kaçınılmaz değil mi ?

Hemen hemen herkesin merak ettiği Windows 7’den sonra yeni sürümün nasıl olacağı. Microsoft inkar ettiği halde resmi blog sayfasından yeni video yayınladı.

Windows 8 , Windows 7’ye göre çok farklı özelliklerde karşımıza çıkacak gibi duruyor. Windows 8 tamamen dokunmatık özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Bu dokunmatik ekran ne kadar kullanılık ve istekleri karşılır bunu bilmiyoruz tabi. Dokunmatik ekran tarzında kullanılabilmesi için yüksek özelliklerde ve tabi yüksek ücretlerde monitörler ve sistem gereksinimleri alınması gerekiyor.

Windows 8’in çıkışından sonra çok fazla yaygınlaşacağını sanmıyorum. Genellikle Windows serilerinde yeni sürümlere geçmek kullanıcı için bir hayli güç oluyor. Windows 7’ye daha yeni yeni alışılırken video daki Windows 8 nasıl kullanılır bilinmez tabi.

Dim lights
Videoda Windows 8’in en belirgin özelliklerinden biri de tüm ekranı kaplayan Başlat Menüsü. Cep telefonu misali bütün işlemler tek hareket ile yapılabilecek.

Windows 8’in 2012 yılında piyasada olması bekleniyor.

[youtube id=”p92QfWOw88I” width=”600″ height=”350″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir