youtube hizla buyuyor - Youtube Hızla Büyümeye Devam Ediyor

6 yaşını dolduran Youtube hızla büyümeye ve istatistikleri alt üst etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz süre zarfında Google’a satışı gerçekleştirilen Youtube, arkasına bu büyük desteği aldıktan sonra büyümeye devam ediyor. Bugün okuduğum bir haberle bunu çok daha iyi anladım.

Geçtiğimiz yıla göre YouTube’da gün başına izlenilen video sayısı yüzde 50 artış göstererek 3 milyara çıkmış. Bu da dünya nüfusunun yarısının YouTube’da hergün bir video izlediği gibi bir istatistik ortaya koyuyor. Ayrıca siteye her dakika 48 saatlik video ekleniyor. Bu da geçtiğimiz yılın tam olarak iki katına denk geliyor.

Facebook gibi günümüzde en çok revaçta olan Youtube, Google ile beraber çok daha da büyüyeceğe benziyor gibi. Özellikle Facebook’ta entegre edilen Youtube videoları artmayada devam ediyor. Facebook gibi bir reklam kaynağını kullanıyor da diyebiliriz sanırım.

700 Milyon üyesi olan Facebook ve dünya nufüsunun yarısının video izlediği Youtube gibi bir siteyi birleştirildiğinde orataya nasıl bir egemenlik çıkacak görür gibi oluyor. Tabi bu egemenliği yıkmak için elden gelen birşey yok. Böyle birşey çabayada girmeye gerek yok.

Bırakalım onlar egemenliğine bizde rahat rahat kullanmaya devam edelim ve ileride daha neler görüp duyacağız bakalım… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir