3 idiots ahir - 3 Ahmak - 3 Idiots (2009)

3 idiots verdiği mesajlar, güldürmesi, hüzünlendirmesi her yönüyle harika olmuş. Bu filmi izlememek sinemaya hakaret olur. Filme bir çoğumuz hint yapımı diye ön yargılı bakıyoruz. Halbu ki dünyaya iyi pazarlansa klasikler arasına girer. Halen izlemeyenler vardır ve tavsiyem ön yargılarınızı çöpe atın ve izleyin.3 saat nasıl geçti anlamadım.

Karakterler mükemmel ve üzerinde bi hayli düşünülmüş.Replikler muhteşem.Oyunculuklar muhteşem.Müzikler muhteşem.Senaryo muhteşem. Bu filmde en can alıcı replik ”herşey yolunda” olmalı.

Filmin konusuna, senaryoya gelirsek eğitim sistemini eleştiren, öğrenciler üzerindeki pskolojik baskıya vurgu yapan bir film. Bu belkide bir çok ülkenin eğitim sisteminin sorunu. Ezberci eğitim…

Aamir Khan ın izlediğim ilk filmi. Yaşına rağmen rolünü olağanüstü bir şekilde oturtmuş kendine. Bu film gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden Hint yapımıymış.

Bu filmi bir arkadaşımın okul ödevi olmasından dolayı izlemiştim. Ve kesinlikle pişman değilim. İzleyin.

Film Özeti:

Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.

[youtube id=”K0eDlFX9GMc” width=”620″ height=”450″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir