reel steel celik yumruklar - Çelik Yumruklar - Real Steel (2011)

Hugh Jackman’ın kaliteli filmlerinden biriyle yine karşı karşıyayız. Boks maçlarının devasa robotlar arasında gerçekleştiği bir gelecek tasvirine soyunan ‘Çelik Yumruklar’, ‘Şampiyon’, ‘ET’ ve ‘Rocky’ gibi geçmişin filmlerinin modern bir harmanı görünümünde .

Açıkçası filmin kapağını görüp, sitelerde yapılan yorumları okuduktan sonra benim için çok fazla ışık yakan bir film değildi. İzlememi sağlayan sadece Hugh Jackman idi. Fakat filmi izlemeye başladıktan sonra bütün düşüncelerim yerle bir oldu ve baba-oğul ilişkisi, bilim kurgu, müzikler, oyuncu kadrosu muhteşemdi. Dakota Goyo’nun oyunculuğunu çok beğendim. Çocuk olsa bile rolünü çok iyi yapmış bu yüzden onu seçmeleri çok iyi olmuş.

Hem küçükleri eğlendirecek hem de büyüklere felsefe aşılayabilcek bir film. Kararsız kaldıysanız hiç beklemeyin. izleyin, izlettirin. İyi seyirler dilerim..

” CESARET ÇELİKTEN DAHA GÜÇLÜDÜR. “

Film Özeti :

Yakın gelecekte, boks sporunun teknolojik bir hâl aldığı bir ortamda geçen cesur, gerilim ve aksiyon dolu “Çelik Yumruklar” filminde Hugh Jackman, 2,5 metre boyunda 900 kiloluk robotların ringlere çıkmasıyla unvan kazanma şansını kaybeden tükenmiş dövüşçü Charlie Kenton’ı canlandırıyor. Artık küçük çaplı bir organizatör olan Charlie, bir yer altı boks ringinden diğerine geçmek için hurda metalden kalitesiz robotlar yaparak iki yakasını bir araya getirmektedir. Charlie dibe vurunca, istemeden de olsa kendisinden ayrı yaşayan oğlu Max’le (Dakota Goyo) şampiyonada yarışacak bir yarışmacı yapıp eğitmek için birlik olur. Hiçbir kısıtlama olmayan bu vahşi arenada işler ciddiye bindikçe, Charlie ve Max bütün engellere rağmen, geri dönmek için son bir şans daha elde ederler.

“Çelik Yumruklar”, teknolojik bir hâl alan robot boksu sporuna kusursuz bir yarışmacı yapıp yetiştirmek için kendisinden ayrı yaşayan olan oğlu Max’le (Dakota Goyo) ile birlik olan ve bütün engellere rağmen, geri dönmek için son bir şans daha elde eden eski bir boksörün (Hugh Jackman) konu edildi bir aksiyon dram filmidir.

[youtube id=”3S8a180uYBM” width=”620″ height=”450″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir