recep ivedik 2 - Recep İvedik - 2

Senaryosunu Şahan Gökbakar’ın yazıp yönettiği ve başrolünü oynadığı “Recep İvedik 2” filmini çok önce çıkmasına rağmen anca izlemek nasip oldu. Şahan Gökbakar’ın hemen hemen günümüz Türk insanını canlandırdığı Recep İvedik serisinin 2. filmini beğenmediğimi söyleyerek başlayacağım.

Recep İvedik “2” dendiği zaman bence ilk filmin devamı olması gereken bir film gibi izlenim uyanması lazım insanlarda. Ama ilk filmle alakası olmayan bir film çıkıyor karşımıza. Halbuki ilk filmin son sahnesi gayet hoş bir şekilde bitmişti. İlk filmdeki Sibel rolü Recep İvedik’i hatırlamış ve film orada bitmişti. 2. film de buradan başlasa ve devam etse çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Film izlediğiniz gibi çok fazla oyuncu kadrosuna sahip değil. İlk filmde olduğu gibi bütün film 3-4 kişi arasında geçiyor ve gidiyor. O yüzden film kadrosu ile ilgili yorum yapmayacağım.

Recep İvedik ilk filmde asosyal, kaba ama biraz duygusal biraz da bazı şeylere eleştirel yaklaşabilen biriydi. İkinci film de bu karakterin aksine, biraz akılsız, çok daha kaba bir tipe bürünmüş. Her şeyden biraz anlar çabası var. Karakterin neyi bilip neyi bilmediği belli değil. 2 filmde bu kadar farklı kişilikler oluşturulması bence güzel olmamış.

Filmi izlerken birçok sahnesinde ne olacağını daha önce tahmin ettiğim için gülemedim maalesef. Sanırım sizde gülmezsiniz. Örneğin yoga sahnesine geldiğinde olacakları daha başından tahmin ettim ve tahmin ettiğim gibi oldu. Maalesef gülemedim. Filmde tek güldüğüm yer uçak sahnesi idi. Komedi tarzda yapılan bir filmde tek sahnede gülmek çok kötü olsa gerek. İnsanın kafasında çok farklı düşüncelere yol açabilir.

Recep İvedik 2 ilk filme göre oldukça kötü bir filmdi. Hiç beklediğim gibi olmadı. Sizinde beklediğiniz gibi çıkmayacağını düşünüyorum. Tabi benim yazdıklarım kişisel yorumlarımdır. Kişiden kişiye değişir. Recep İvedik 2 yi beğenmedim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir