slumdog millione - Slumdog Millionaire

Farklı ve mükemmel senaryosuyla gerçekten izlemeye değer , Oscar’ları hak eden bir film. Sürekli izlediğiniz, sürekli çekilen drama filmlerin sıkıldıysanız kesinlikle izlemelisiniz.

Film “Kim Milyoner Olmak İster?” adlı bilgi yarışmasında büyük ödülü kazanan Jamal Malik’in hikayesini anlatıyor. Yarışmada çıkan sorular Jamal’ın hayatını değiştiren anlarını oluşturuyor. Başta sunucu olmak üzere kimse böyle bir şeye inanmıyor ve hile yaptığı düşünülüyor. Filmin en güzel kısmıda burası sanırım. Film burada başlıyor ve bu konu üzerine geçiyor.

Aynı zamanda hayatımızda yaptığımız değişikliklerin, yaşadığımız iyi-kötü anların ilerde bizi ne kadar değiştirebileceğini anlatıyor. Aşk, akıl, kader, müzik, dürüstlük, cesaret, kardeşlik… Filmde ne ararsanız var. Bunların hepsinin bulunduğu bir filmi izlemeyeli çok olmuş. Sizin içinde öyle olacağını düşünüyorum.

Hem Hint oyuncularla dolu ve Hindistan’ın varoşlarını, görünmeyen kısımlarını da bize çok iyi bir şekilde yansıtılıyor. Hindistan’ın ne kadar yaşamak için zor bir ülke olduğunu bu film ile bir kez daha anlıyorsunuz, içinizi acıtacak sahneler izleyeceğinizin garantisini verebilirim.

Film oyuncuları demişken görev alan herkes görevini oldukça yerine getirmiş. Özellikle çocuk oyuncular için hiç birşey diyemeyiz. Sanki büyümüşte küçülmüşler. Daha önce bu kadar iyi oyunculuk görmedim.

Filmde tek anlamadığım yer sonunda çalan müzik ve dans! Amaçları neydi çok merak ediyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir