tom croise oblivion - Oblivion

Bu senenin en çok konuşulan filmlerimden biri Oblivion. Oblivion ne bir kitaptan, ne bir oyundan ne de bir çizgi filmden sinemaya uyarlanmış. Kosinski’nin bizzat kendi yazdığı ancak yayınlanmayan çizgi romanını temel alan film, dünyanın istila edildiği 2073 yılında geçiyor.

Filmin senaryosu geçmişte izlediğimiz bazı bilim kurgu filmlerinden esinlenmiş gibi bir izlenim veriyor fakat güzel bir konu. Görsel efectler, görsel tasarımlar, renk tonlamasındaki muhteşemlik daha bir çok yönüyle teknik anlamda başarılı ve iyi yönetilmiş bir film.

Morgan Freeman , Tom Cruise , Olga Kurylenko , Nikolaj Coster-Waldau , Melissa Leo gibi oyuncular oynarken filmi izlememek olmaz. Film ve kurgu çok güzel desekte bu oyuncu kadrosuna yakışan bir film olmuş bilinmez, tartışılır. Bu kararı size bırakıyorum. Şuan imdb’de 7.0 puanla listede yer alıyor.

Film Özeti :

Askeri bir yönetimin eseri olan bir grup, güvendikleri ve askeri konuda deneyimli olan Jack isimli bir askeri, bir zamanlar isanların yaşadığı “Dünya” isimli gezegene keşif için yollarlar. İnsanların yok olmasından önce bu “Dünya” gezegeninde nasıl yaşadıklarını tespit için gönderilen Jack’in karşına hiç beklemediği sürprizler çıkacaktır.

Tron filmiyle isminden söz ettirmiş yönetmen Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğunda yer aldığı ve kendi çizgi romanı olan romandan uyarladığı filmin kadrosunda Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman gibi isimler yer alıyor…

[youtube id=”EdzpNH0DNZ4″ width=”600″ height=”350″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir