hayat ve umut - Hayat ve Umut

Hiç düşündünüz mü ? Elimizde, aklımızda, etrafımızda bize karşılıksız verilen şey ne diye ? Herşeye ama herşeye rağmen vazgeçemediğimiz tek şey ?

HAYAT…

Hayat bize karşılıksız verilen tek şey değil midir? İnsan ne olursa olsun hayattan vazgeçemez. Ne kadar çok acı çeksede, başarısız da olsa, umutsuzluğa kapılsada.

Hayata tutunmanın 2 yolu yokmudur ? . Mutlu ve umutlu olmak. İnsan umudunu yitirdi mi mutlu olamaz ve hayattan zevk alamaz. Herşeyini kaybeder. İnsanın birşeyleri başarabilmesi ya da birşeyleri başarabilmesi için çalışmasının tek sebebi vardır. Umutları..
Herşeyi yaşadım, buraya kadar desende hayat bitmez devam eder. Sürükler seni yeni umutlara, hayallere. İsteklerin, umutların, hayallerin o kadar çoktur ki asla hayattan sıkılmazsın. Hedeflerin vardır. Hedeflerin olmadan ulaşmak istediğin yerlere de ulaşamazsın.

Hayat, yaşamak… Herşeyden, herkesten güzel olan şey değil midir ? Acıyı, hüznü, aşkı, sevgiyi, gülmeyi, ağlamayı vs… Bize neler katıyor görmüyor muyuz ? Bunlar olmadan hayatın, yaşamanın ne anlamı varki ?

İnsan her zaman mutlu olamaz ki. Hayata düz çizgiden bakmaktan ne farkı var ki ? Üzüleceksin, ağlayacaksın. Hemde hıçkıra hıçkıra.Kaybettiklerin için, başaramadıkların için..Ama döktüğün her damlanın değerini bileceksin. Her insan ağlar. Ağlamalıda. Boyle rahatlatir kendini. Herşeyini içine atsan çekilirmi hayat ?

İnsan herşeyini kaybeder. Arabasını, evini, ailesini, dostunu, sevgilisini.. Ama umudunu kaybedemez. Bir damla umut yaşatır insanı. Umut etmeli insan başarması için. Başardığı zaman ise mutlu olmalı.

Yaşamak sevmektir. Sevmek mutlu olmak. Her zaman mutlu ve umut dolu olmalı insan. Her zaman sevmeli birini, birşeyi.Sevmek o kadar güçlü bir duygudurki..Gün gelir Cennet olur insani şenlendiren,içini yeşerten..Gün gelir
Cehennem olur insanin kalbini eriten..

Sevmeli insan kucuk bir umudu olsa bile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir