instagram yeni ozellikler eklendi - Instagram'a Yeni Özellikler Geldi

Facebook’un satın almasıyla gücüne güç katan ve oldukça büyüyen fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram mobildeki uygulamasını güncelleyerek yeni özellikler ekledi.

Geçtiğimiz aylarda 15 saniyelik video paylaşma imkanı sunan instagram, bu özelliğini biraz daha geliştirerek kullanıcılara ek özellikler sundu.

Videoların otomatik başlamasına izin veren kullanıcılar, internet paketlerini kullanımda zorluk çektiklerini dile getirip şikayetlerde bulunmuşlardı. Yeni gelen güncelleme ile uygulamada otomatik video başlat seçeneğini açık olduğu zaman kullanıcılara; “Her Zaman” ve “Sadece Wifi’da” seçenekleri sunuluyor. Bu sayede internet paketi ile Instagram’a girdiğiniz zaman veri tüketimi söz konusu olmayacak.

instagram yeni ozellikler eklendi1 - Instagram'a Yeni Özellikler Geldi

Bir diğer şikayet ise; Instagram’daki videoların seslerinin telefon sessiz modda olsa bile çıkmasıydı. Kullanıcıların şikayetlerini dikkate alan firma bu konuda da bir iyileştirme yaparak yine iki farklı seçenek sunuyor. Instagram’daki videoların seslerini artık ister zil düğmesi ile kısabilir isterseniz de sesleri her zaman açık yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir