zincirsiz 2013 leo - Zincirsiz (2013)

Yine bir Quentin Tarantino filmi ile karşı karşıyayız. Q. Tarantino Soysuzlar Çetesi şaheserinden sonra müthiş bir Western filmi ile bizi ekranlara büyülemeye devam ediyor. Sağa sola fışkıran kan, mermi ile havaya uçan karakterler Trantino nun tipik özelliği zaten. Neredeyse 3 saatlik olan bu filmi keyifle izledim.
İyi düşünülmüş replikler, usta işi sahneleriyle en iyi filmler arasında yer edinmesi gereken filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Normal de western pek sevmem, izlemem. Ama bu film diğerleri gibi olmamış. İşlediği noktalar kendini diğer western filmlerinden ayıran özellikler olmuş.

Leonardo DiCaprio, Samuel L.Jackson, Jamie Foxx, Christoph Waltz, Jonah Hill gibi bir oyuncu kadrosuna diyecek birşey bulamayız. Üstün performans göstermişler. Film içeresinde bile Leonardo DiCaprio’mu daha iyiydi yoksa Christoph Waltz’mı karar veremiyorsunuz.

Okuduğum eleştirilerde film için söylenen eleştirilerde sadece filmin süresi konusunda anlaşmazlıklar var. Kimi uzun kimi yeterli olduğu kanaatinde. Bende uzun olduğu kanaatindeyim. Yorumu sizlere bırakıyorum.

[youtube id=”PuQOtf506C0″ width=”600″ height=”350″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir