yes man 2008 - Yes Man ( Bay Evet ) - 2008

Jim Carrey’i “ 23 Numara ” isimli filminden sonra özlemiştik. Kaldıki ” 23 Numara ” filmiyle karşımıza tamamen başka bir Jim Carrey olarak çıktı. Sinemadan ve bizden uzak kaldığının farkına vardı ve bize Yes Man (Bay Evet) filmini sundu 🙂 Ya da gelen teklifi değerlendirip kabul etti diyelim 🙂

Büyük bir Jim Carrey hayranı olarak kendisinden beklediğim bir performans değildi. Komedi deyince akla ilk gelen insanlardan biri olan Jim Carey bu filmde biraz sönük kalmış. Sönük kalmasının en büyük sebeplerinden biri de Jim Carrey’in artık yaşlanmış olması.Daha filmin ilk sahnesinde belli ediyor kendini.

Filmlerinde yerinde duramayan, mimikleriyle izliyiceleri kendine çeken Jim Carrey gitmiş “artık benden geçti bu filmler” diyen bir Jim Carrey gelmiş karşımıza.
Senaryonun en iyi yaptığı şey, ilgi çekici olmak, zira gerçek olaylara dayanan bir kitaptan uyarlanan film oldukça bağlayıcı bir öyküye sahip.Ayrıca tabir-i caizse tam adamının oynatıldığı bir film. Beklenenin aksine komedi tarafı az, duygusallığın daha ağır bastığı bir film olmuş. Komedi değil de romantik-komedi tarzı bir film dersem sanırım yanlış söylemiş olmam. Romantik-komedi tarzı ve konusu normal filmlere göre değişik olan bu film neden sonunu klasik, sürekli mutlu sonla biten filmler gibi bitirmiş anlamış değilim.Romantik kısımların bir çoğu da diğer filmlerde gördüğümüz sahnelerden oluşmuş. Filmde olayların gidişatının “şaşırtıcı” veya “tahmin edilemez” olduğunu pek söylemem. Ama filmin ilk yarısının nasıl bittiğini anlamıyorsunuz.

Filmin yardımcı oyuncuları Zooey Deschanel, Bradley Cooper, Fionnula Flanagan filmin gidişatında ve tutmasında büyük rol oynadığını söylemek lazım.

Filmin Kısa Özeti ;

Filmde Jim Carrey, kendi kendine yardım programına yazılan Carl Allen adlı bir adamı canlandırıyor. Söz konusu program tek ve basit bir ilkeye dayanmaktadır: Her şeye “evet” demek. İlk başta, evet gücünü açığa çıkarmak Carl’ın hayatını inanılmaz ve beklenmedik biçimlerde değiştirir, ama çok geçmeden anlar ki hayatını sonsuz olasılıklara açmanın bazı olumsuzlukları da olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir