ya sonra 2010 - Ya Sonra (2010)

Bizim milletimizde önyargılı davranmak alışagelmiş birşey oldu artık. Filmi beğenmeyip ve lekelemeye çalışanların çoğu sanırım filmi izlemeyenler ve önyargılı davrananlar. Mahsun Kırmızıgül önyargılarından sonra karşımıza Özcan Deniz önyargılarıda eklendi.

Mahsun Kırmızıgül filmlerinde olduğu gibi Özcan Deniz’de kıvamında bir başarayı adım atmış. Bunu tabikide Mahsun Kırmızıgül’le kıyaslamak için söylemiyorum. Sadece ortak önyargıdan bahsediyorum. Artık önyargıları bırakıp filmi yapanada değil ortaya nasıl birşey çıktığına bakmamız gerekmez mi ? Bu söylediğimiz sanatçıların ülkemizde oldukça fazla sıkı takipçileri var. Beğenmeme lüksümüzü kullanabiliriz ama bunu diğer kişileri rencide edecek şekilde önyargılı davranmamak gerekir.

Özcan Deniz’i, Nurgül Yeşilçay ve Naz Elmas dizileriyle oldukça yakından tanıyoruz zaten. Bu filmde Özcan Deniz’e Deniz Çakır eşlik ediyor. Deniz Çakır, Yaprak Dökümü dizisiyle herkesin gönlüne taht kuran bir oyunculağa sahip. Bence böyle bir tecrübeyle oynamakta kolay değil. Filmdeki mükemmel oyunculuğuna birşey demek mümkün mü ?

Özcan Deniz’in ilk filmi olması itibariyle oldukça başarılı bir film olduğunu söylemiştik zaten. Film dram, romantizm, komedi tarzında bir film olmuş. Yani Romantik Komedi diyebiliriz. Filmin konusu da çekilmiş Türk Romantik Komedi filmlerinden oldukça farklı olmuş. Genelde mutlu sonla biten filmlerin tersine mutlu sonla başlayan bir konusu var.

Film oyuncularına özellikle ayrı ayrı değinmek istiyorum. Barış Falay rolüne başka bir kimsenin yakışacağını sanmıyorum. Oldukça karizma, tam kıvamında bir oyunculuk sergilemiş. Deniz Çakır ve Özcan Deniz’den başrollerinden sonra Barış Falay’a yan rol demek ayıp olur. Barış Falay’da başrollere taş çıkartacak kıvamda bir oyunculuk olmuş.

Ragıp Savaş – Erdem Akakçe ve rolleri olmasaydı film izlenecek kadar güzel bir film olmazdı ve bu kadar anlatılmazdı. Komedi kısımlarıyla filmin boşluklarını çok güzel şekilde doldurmuşlar. Özellikle filmin sonundaki Erdem Akakçe rolü çok beğendiğim sahnelerden biriydi.

Zaman geçirelecek değil zevkle izlenecek bir film. İzlemeyen arkadaşlara önermek yanlış olmaz. Kısa bir araştırmada filme puan olarak 9/10 ve 1/10 verenleri gördüm. O kadar abartmamak gerekiyor. Film tam kıvamında olmuş. 6-7/10 hakedecek bir film olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir