uzaktaki yasam - Uzaktaki Yaşam

Nedense her insanın aklında uzaklara gitme, yeni hayata başlangıç yapma hayali vardır. Neden sürekli uzaklara gitmek istenir ? Neden farklı dünyalar insanı çekici kılar ?

İnsanın kendi hayatının dışına çıkma çabası; alışagelmiş hayatından uzaklaşıp yeni bir hayata başlangıç yapmak istemesi ya da huzursuzluk ve mutsuzluktan uzaklaşmak istemesinden dolayı olabilir. Bulunduğu dünyasında mutlu değil ise neden uzaklara gitmek istemesin ki ?

Eğer kendi dünyamızda istediğimiz yerlerde değil, mutlu ya da huzurlu değilsek uzakları hedef almak her zaman alışagelmiş bir histir. Bu dediklerimize sahipsek gözümüz duvarın arkasını görmez. Kendi duvarımızın arkasına sığınıp yaşamımızı sürdürmeye devam ederiz.

Bizi bu dünyaya getiren, elini, emeğini üzerimizden çekmeyen ailelerimize hepimiz minnettarız çünkü kendi yaşadıkları sıkıntılı hayatı bize yaşatmadılar, bizi okutup iş sahibi olmamızı ve ayaklarımızın üstünde durmamızı sağladılar. Bunları yaparken de alt-üst ilişkisi gibi hep bir hakimiyet halindedirler.

Aslında bu hakimiyet duygusu bile olabilir insanın kendini uzaklarda hissetmesini. Hakimiyet duygusu ailenin çocuklarını kötüden koruma çabasından dolayı ortaya çıktı.

Bu noktada yapmamız veya dikkat etmemiz gereken çok önemli bir husus var; hayat bize bu denli karamsar, çıkmaz gözükürken asla kendimizi kaybedip dönüşü olmayan yollara girmemek.

Siz siz olun hayatınında umudunuzu yitirmeyin. Hayata olanın güvencelerinizi, inancınızı kaybetmeyin. Uygun şartlarda gözünüz uzaklarda olmasın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir