thor 2011 - Thor (2011)

Filmin ismi Thor hakkında ufak bir araştırma yaptım. Thor ” Tanrı Odin’in yildirim, gökgürültüsüne ve şimşeklere hükmeden oglu. İskandinav Mitolojisinin en güçlü tanrısıymış. İngilizcede ki thursday(Perşembe )kelimesinin kökeni, thor’s day (Thor’un günün)’den gelmekteymiş.

Thor Marvil’in müthiş filmlerinden biri daha olmuş. Filmin bütçesinin 150.000.000 $ olduğu söyleniyor. Böyle bir filme bu bütçe az bile kalmış denilebilir. İzleyenler görsel efektlerin farkına varmıştır sanırım. Olağanüstü görsel efektler bulunmakta. 2011 yılının en iyi filmi denilebilecek tarzda bir film olmuş.

Filmde en çok dikkatimi çeken şeylereden biri kostümlerdi. Kostümler çok başarılı bir şekilde filme adapte edilmiş. Özellikle Odin ve Thor’un kostümleri çok etkileyici ve güzeldi.

Kahramanımız Thor rolünde Chris Hemsworth ,acımasız ama yufka yürekli babamız Anthony Hopkins karşımıza çıkıyor. Bu oyunculukların üstüne çok fazla birşey söylemeye gerek görmüyorum. Son derece mükemmel hatta muhteşem bir oyunculuk var karşımızda. Özellikle Chris Hemsworth’ün izleyiciyi güldüren sahneleri çok başarılı olmuş.

Son filmlerde aranan isim haline gelen Natali2 Portman’ı da unutmamak gerekir tabi. Müthiş oyunculuğuyla filme büyük katkılarda bulunmuş. Seyirci nedense Natalie Portman’ı izlemeye doyamıyor.

Filmin son sahnesinden sonra ikinci filmin çıkacağı kanısına vardım ama bakalım neler olacak. Film fantastik ve bilim kurgu tarzda olmuş. Bu tarz sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir film olmuş. Tavsiyedir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir