hit lists - The Hit List (2011)

İlk izlenim olarak yetersiz diyebileceğimiz bir film ortaya çıkmış. Film konusu ve gidişatı o kadar açık açık beyan ediliyor ki izleyici neler olacağını çok önceden kavrayabiliyor.

Cuba Gooding gibi bir oyuncuya yakışmayacak tarzda bir film ve senaryo olmuş denilebilir. Filmin başlarında seyirciyi sıkacak bir tarzda başlıyor ve devamı geliyor. Filmin yönetmeni ve senaristi daha filmin başında filmin seyrini elimize bir harita vererek anlatıyor. Zaten tahmin etmekte çok zor değil. Haritayı tamamlandıktan sonra olaylar silsilesi akışına devam ediyor ve filmin sonu belli. Filmin en büyük kusurlarından biri ise katilin öldüreceği kişiler hemen nasıl buluyor olması. Bu sahneleride detaylı anlatmaları daha iyi olabilirdi.

Cuba Gooding’in eline silah yakışmış. Bu tarzda senaryosu daha kuvvetli filmlerde görmek izleyiciyi sevindirecektir. Cole Hauser ise bu film için biçilmiş kaftan tabiri kullanılabilir.
2011 yapımı olduğu halde çok fazla sunumunu duymadığım bir film. Tesadüf eseri izleyebilme şansım oldu. Film, bazılarımız için sıkıcı, bilindik olduğunu, filmde gizemin daha filmin başında kaybolduğunu daha önce bu filmi izlememenize rağmen sanki izlemişim ve olacakları görür gibi hissedebileceğiniz bir yapım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir