the cars arabalar 2 - The Car 2 ( Arabalar 2 )

Şimşek McQueen, yeni pit ekibi ve yeni ekip şefi Mater ile dünya çapında beş farklı ülkede yapılan “Race of Champions” yarışlarına katılır. Bu ülkeler: Japonya, Almanya, İtalya, 24 saat yarışının yapıldığı Fransa ve İngiltere’dir. Mater, Finn McMissile adındaki bir İngiliz gizli ajanı Aston Martin’i kurtatır, ve kendini casus dünyasında bulur.

Senelerdir animasyon filmleri gerçek filmlerle yarıştıran, animasyonlarda insanları duygulandıran , zaman zaman ağlatan, yakaladığı başarıyı her sene daha da iyi bir film ile taçlandıran Pixar bu animasyon filminde de büyük bir başarıyı elde etmeyi başarmış.

Biraz araştırma yaptığımızda Türkiye, en iyi dublaj yapan ülkeler sırasında ne başlarda bulunyor. Ama gelin görünkü dublaj filmleri izlerken zevk almıyor insan. Herşeyin en güzel kendi dilindedir. Fakat konu animasyon filmleri olunca hiçbir ülkenin Türkiye’ye rakip olacağını düşünmüyorum. Elimden geldiğince animasyon filmlerini Türkçe Dublaj takip ediyorum. En güzel örneklerinden biride The Cars 2 Türkçe dublaj diyebiliriz. Osman Gidişoğlu, Yekta Kopan, Ali Gül, Gülen Karaman, Altuğ Yücel, Cem Yılmaz, Murat Atıl, Sefa Sezgin daha ne denilebilirki.

James Bond filmlerini aratmayan aksiyon sahneleriyle büyük küçük herkesin izlemesi gereken animasyon film olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir