pasifik savasi pasific rim 2013 - Pasifik Savaşı (Pacific Rim) 2013

Film beklentilerimin altında kaldı. İzlenebilir düzeyde güzel sayılabilecek bir filmdi. Fragmanı izlediğimizde büyük dev robotlarla canavarların sürekli bir kavgası olacak sanıyoruz. Filmin uzunluğuna baktığımızda bu sahnelerin az olduğunu görüyoruz.

“CANAVARLARLA SAVAŞMAK İÇİN, CANAVARLAR YARATTIK.” repliği gibi bu konu üzerine hazırlanmış bir film. Bu kadar büyük bir bütçeyle yapılmış filmin oyuncu kadrosu neden tanınmamış isimlerden oluşmuş bilmiyorum fakat yinede İdris Elba Ve Ron Perlman gibi oyuncuları görmek mümkün. Rinko Kikuchi ve Charlie Hunnam’da film kadar olmasa da iyi denilebilecek bir performans sergilemiş.

Filmin görsel efectleri iyi miydi Kötü müydü bir türlü çözemedim. Çünkü efectlerin devreye girdiği sahnelerde yani karanlık savaş sahnelerinde kim kime vuruyor, ne olup bitiyor, neresi patlıyor, neresi kopuyor diye düşünüyorsunuz. Göz yoruculuk hat safada, sahneleri anlayabilmek için göz kısıp izlemeler çok fazla oluyor.

Filmdeki bence en büyük eksiklerden biride Kaiju’ların belirli bir hikayeleri olmamasıydı. Onların sadece bir Pasifik okyanusunun derinliklerinden başka bir boyuttan açılan bir kapı, geçit sayesinde dünyayla bağlantı kurduğunu biliyoruz gerisi muamma.

Saf aksiyon olarak iyi bir filmdi ama senaryo pek beklediğim gibi değildi sonlarına doğru daha çok çok şaşırtabilirdi.

Film Özeti:

Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca, milyonlarca insanın canına mal olacak ve insan kaynaklarını tüketen bir savaş başlar. Bu devasa Kaijular ile savaşabilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalırlar. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski pilot (Charlie Hunnam) ve deneyimsiz stajer (Rinko Kikuchi)’dir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır

[youtube id=”5guMumPFBag” width=”630″ height=”450″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir