not seni seviyorum - P.S. I Love You (Not: Seni Seviyorum) (2007)

Filmi beklentilerinizi karşılayacak bir güzellikte olmuş. Aynı zamanda “Böyle aşklar var mı ya” dedirten bir film diyebiliriz. Hayatta aşık olduğunuz, sevdiğiniz kimse geri dönmemek üzere gitmişse ve birbirinizi de çok seviyorsanız , buna alışmak hiç de kolay değildir dimi. Bu filmde buna alışmanın yolları ve ipuçları verilmiş ve çok güzel noktalara inilmiş.

Duygusal bir film izlemek istiyorsanız doğru filmi seçmişsiniz. Çok romantik bir filmdi. Ayrıca hem ağlatan hem güldüren bir film. Filmi izlemek için araştırdığımda sıradan bir romantik komedi beklerken çok farklı bir hikayeyle karşılaştım.

Filmin tek beğenmediğim kısmı herşey yolundayken birden bire Gery’in ölmesi diyebilirim. Daha sonra ölüm nedeni belli oluyor ama insan izlerken “Ne oldu ya durduk yere adam öldü” diye bir izlenime kapılabiliyor.

Ani ölümden sonra karısını çok iyi tanıyan Gery (Gerard Butler) ölmeden önce ona farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazar. Holly (Hilary Swank) için bu mektuplar artık bir yol gösterici haline gelir. Bu mektuplar sayesinde hayata yeniden bağlanmayı öğrenecek ve kendini yeniden tanıyacaktır.

Dizinin oyuncuları Gerard Butler ve Hilary Swank bir nevi bu film için oyunculuğa başlamışlar desek yeridir. Hatta Hilary Swank ve Gerard Butler o kadar yakışmışlar ki bu role erken ayrılıkları insanın içini daha da bir burkuyor.

İzlemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir