muhbir snitch 2013 - Muhbir (Snitch) 2013

Filmin afişini gördükten sonra kesin izlemeyelim demiştim. Çünkü Dwayne Johnson gibi bir oyuncuyu afişte görmek bütün fikirleri değiştiriyor. Dwayne Johnson son yıllar süper ötesi kaliteli filmlerde rol aldı.

Filmi benim gibi büyük beklentilerle izleyince filmden tat alamıyorsunuz. Dwayne Johnson o dev vucuduyla gösteri yapmasını Haliyle elindeki malzeme böyle olunca çok adam dövmesini bekliyorsunuz. Ama bu filmde sadece Hapise giren çocuğunu kurtarmak isteyen bir baba modeliyle karşımızda. Yani şunu söyleyebiliriz. Filmden tat almak istiyorsanız Dwayne Johnson tanımıyor olmanız lazım.

Film, ülkesi ABD’de 4 ayda $42,919,096 hasılat elde etmiş. Yabancı ülkelerden kazandığı hasılatı daha internette mevcut değil. Filmi Aksiyon için izleyecekler rotasını başka tarafa çevirsin. Güzel bir film izlemek isteyenler bu filme kürek çeksin. Ağır Dram olmasa da Dram filmi sevenlere tavsiyedir.

Film Özeti:

Snitch (Muhbir), Ric Roman Waugh yönetmenliğinde aksiyon, macera ve dramın iç içe geçtiği sürükleyici bir film

İşadamı John Matthews (Dwayne Johnson – Scorpion King), 18 yaşındaki oğlu Jason (Rafi Gavron; Inkheart) uyuşturucu dolu bir paketle yakalanıp, 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalınca yıkılmıştır. Politik ihtirasları olan savcı Joanne Keeghan’ın (Susan Saradon – Cloud Atlas, Thelma and Louise) çaresiz kalan Jason’a güzel bir teklifi vardır. Jason, uyuşturucunun kaynağını açıklarsa cezasında indirim yapılacaktır. John’un yapması gereken oğlu yerine bu suç örgütünü ortaya çıkarabileceğini savcı Joanne Keeghan’a kabul ettirmektir.

John, Malik’in (Micheal Kenneth Williams – Road, Gone Baby Gone) başında bulunduğu örgütün içine sızmaya karar verir. Bunu başarmak için de olayla hiç ilgisi olmayan bir insanın (John Bernthal – The Air I Breath) hayatını tehlikeye atması gerekecektir. İstemeden de olsa Meksika Karteli’nin başındaki ismi (Benjamin Bratt – Cat Woman) ortaya çıkaran John için zaten tehlikeli olan bu macera artık ölümcül bir şekil almaya başlayacaktır.

[youtube id=”yC95eKEKWmY” width=”620″ height=”450″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir