joomla tema hazirlarken dikkat - Joomla Tema Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Joomla tema hazırlamak zannettiğimizin tersine çok kolay bilgi gerekliliği sağlar. Tabi bu bilgi için CSS bilmek en büyük şarttır. CSS konusunda bilgili olduğumuz taktirde

<jdoc:include type=”modules” name=”menu” style=”xhtml” />

kod yardımıyla modül pozisyonlarımızı oluşturabilir. Ve sitemizde hangi modülümüzü nerede yayınlamak istediğimize karar verebiliriz.

Joomla Tema hazırlarken peki nelere dikkat etmeliyiz ?

1- Joomla Tema hazırlayacağımız sitenin ilk etapta projesini oluşturmamız çok önemli. Neyi nasıl yapacağımızı bilmeden tema hazırlığına başlayamayız.

2- Joomla Temamız için projemizi tamamladık ve dökümanlarımızı oluşturduk.

3- Proje tamamlama aşamasında sitemizde kullanacağımız modüllerimizi ve bileşenlerimizi de tespit etmemiz çok önemli. Çünkü yapacağımız çizim ve Joomla Tema ya bu modül ve bileşenleri entegre etmemiz gerekir.

Not : Proje hazırlama aşamasından yerli ya da yabancı arama motorlarında projemize yakın siteleri incelememiz bize büyük artılar sağlayacaktır.

4- Hazırlık aşamalarımız bittikten sonra ister Photoshop ister Fireworks programı ile çizim kısmına geçebiliriz.

5- Çizim programımız ile sitemizin nasıl bir görünüme sahip olmasını istiyorsak projeyemiz yardımıyla bunu gerçekleştiriyoruz.

6- Çizim hazırlarken olabildiğine katmanlı ve gruplu çalışmak her zaman kolaylık sağlar. Sonraki aşamalarda çiziminizde değişiklik yapmak istediğinizde değişiklik yapmak istediğiniz bölümü çok çabuk bulma imkanı sağlar.

7- Çizim çalışmamız bittikten sonra CSS konusunda uzman kişiler tarafından temaya dökülme işlemi gerçekleştirilir.

8- CSS dökümü bitirildikten sonra

<jdoc:include type=”modules” name=”menu” style=”xhtml” /> kodu ile Joomla Temamız hazır hale getirilir.

Bize en çok ulaşan soru “Şu sitede kullandığınız temanın adı nedir ? ” oluyor.

Hazırlamış olduğumuz sitelerde bulunan Joomla Temalarının çoğu müşterilerimizin istediği doğrultusunda hazırlanan özel çalışmalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir