drive angry - İntikam Yolu (Drive Angry) 3D

Film afişlerinde ya da fragmanlarında Nicolas Cage ismini , görüntüsünü gördüğümüz anda aklımıza gelen ilk izlenim “bu film kesin izlenilir” olur. Gel gelelim bu film o filmlerden biri olmamış.

Yönetmen ve yapımcı ekibi 3D olsun, aksiyon olsun, diğer filmlerden çalma sahneler olsun diye bir film çekmeye karar vermiş ve acaba kimi oynatsak bu film izlenir düşüncesine kapılmışlar. Düşünmüş ve Nicolas Cage ‘e teklif götürmüşler o da kabul etmiş.

Nicolas Cage nedendir ki kötü filmlerine devam etmekte. Filme başlamadan önce rollerini yeterince iyi okumayıp oynamak olsun diye düşündüğünü sanmaya başladım. Son birkaç filmi çoğunluk üzerinde yeterince beğenilmeyen filmlerdi. Bu da Nicolas Cage isminin gerilere gitmesine neden oluyor.

Sevişerek çatışma sahnesi çoğu kişinin hafızasına kazına bir filmden birebir kopyalanmış gibi değilmiydi ? Clive Owen ‘ın oynadığı “Shoot’em Up” filmindeki sahneyle aynı. Sadece mekan ve oyuncular değişik. Böyle bir hataya düşülmemesi gerekiyordu.

Yönetmen Patrick Lussier hakkında pek bir bilgim yok. Bu yüzden hakkında bir yorum yapamayacağım. Hazırlanan senaryodan dolayı ve böyle bir büyük kadroyla çalışması çok fazla bir emek harcadığı söylenemez. Üst seviyeler gerektirecek bir senaryo ortada yok ve kadro bu senayoyu cebinden çıkartacak tarza.

Filmin konusu yeterince kötü ve Nicolas Cage ‘ye yakışmayacak bir film olmuş. Nicolas Cage sevenleri hariç izlenilmesi tavsiye edilmeyen filmlerden…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir