ilk yenilmez kaptan amerika - İlk Yenilmez: Kaptan Amerika

Filmin fragmanlarını izlediğimizde karşımıza öyle bir film çıkmasını bekliyoruzki aksiyonlar, silahlar, dövüşlerin ardı arkası kesilmeyecek.
Ama gelin görünki filmin en can alıcı sahneleriyle hazırlanan fragman filmle aynı derecede etkili. Fragmandaki sahneleri çıkarttığımızda filmde izleyebileceğimiz bir sahnemiz, bölümümüz kalmıyor. Marvel serisinin Iron Men ve Hulk filmlerinden sonra neden böyle bir film çekme gereksinimi hissetiğini anlamak zor.

Ne yazık ki filmin başlangıcı ve Kaptan Amerika’nın klasik kıyafetiyle gösteriler yaptığı eğlenceli komedi bölümünden sonra ikinci saat, bilindik video-oyunumsu aksiyon sekanslarını arka arkaya sıralıyor ve hikayeyi fazlasıyla ikinci plana atıyor.Ayrıca filmin illa da gelecek sene vizyona girecek Yenilmezler (The Avengers)’e bağlanması zorunlu olduğu için Steve ve güzel asker Peggy (Hayley Atwell) arasında yaratılan romantik alt konunun nereye bağlanacağını tahmin etmek gayet kolay. Yine Yenilmezler bağlantısı yüzünden kendi ayaklarında duran bir yapım olarak Kaptan Amerika, pek de tatmin etmeyen bir sona sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir