friends benefit - Friends With Benefits (Arkadaştan Öte) 2011

Vizyona giren filmleri güncel olarak takip edenler senaryonun “no strings attached” gibi olduğu düşüncesine kapılabilir. Her ne kadar hemen hemen aynı tarzda bir film gibi olsa da her film birbirinden farklıdır prensibiyle izlemek lazım.

Hikaye iki profesyonel ve sürekli çalışan iki iş insanı  çevresinde gelişiyor. Meşgul yaşamları yüzünden bir türlü biriyle çıkmaya veya bir eş bulmaya vakit ayıramıyorlardır. Bu yüzden bir anlaşma yaparlar ve bu anlaşma insanlarla çok bağ jurmadan samimi olcakları yönündedir. Ama işler karışır ve anlaşmayı yapan oğlan , anlaşmayı beraber yaptığı kıza vurulur. Ama sorun kızın anlaşöa sonucu başkasıyla çıkıyor olmasıdır…

Filmin fragmanlarını izlediğimizde ve “Sevişmek tenis oynamak gibi.” cümlesini gördüğümüzde film kimi seyirci kesimine göre 1-0 mağlup , kimi seyirci kesimine göre 1-0 önde başlıyor.

Ama bu senaryoda düşünülenin aksine tam tadında erotizm kullanılmış ve tam romantik komedi tarzına ayak uydurmuş. Sadece konu sevişme üzerine kurulu olunca ve kullanılan dil de cinsel içeriğe biraz kaçınca film erotizm türüne kendisini dahil ettiriyor ve dediğim gibi çoğumuz için “uzak durmamız gereken ve erotizm dışı bir şey içermeyen bir film” görüntüsü yaratıyor. Ama filmi izleyince anlıyoruz ki bu çekincelerimiz boşaymış çünkü film her ne kadar sevişme teması üzerine kurulu olsa da, aslında bize aşkı anlatıyor.

“no strings attached” filminden bu senaryoyu ayıran en büyük nokta ise senaryomuzda en çok öne çıkan konu “arkadaşlık”tır. Senaryomuzda sevişme sahnelerinden ziyade arkadaşlık kısmına da çok fazla detay verilmiş.

İzlemenizi tavsiye edeceğim filmlerden biridir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir