facebook profil foto - Facebook Profil Fotoğrafına Dikkat !!!

Günümüzün internet fenomeni haline gelen Facebook gün geçtikçe kendini geliştirmekte ama bir o kadar da üyelerini tehlikeye sokmaya devam ediyor.

Bu tehlikelerden en büyüğü profil fotoğraflarından kaynaklanıyoru. Gerçi bu konuda Facebook’un herhangi bir hatası ya da problemi yok. Bu konu tamamen üyeyi düşündüren bir durum.

Üyelerin özellikle bayanların koyduğu Facebook profil fotoğraları birtakım arkadaşlık sitelerinde ya da porno içerikli sitelerde izinsiz alınıp kullanılabiliyor. Bu konuda gördüğüm bütün arkadaşları uyarıyorum ama bu uyarıları çok fazla dikkate alan yok. Oldukça ciddi olan bu konuya ciddi bakmak lazım. Geri dönülmez hatalara yol açabilir.

Facebook’u fotoğraf albüm sitesi olarak değerlendirmemek lazım. Zaten Facebook açılış amacını iyice saptırdı. Buna ayak uydurmamak gerekiyor. Bazı kişilerde görüyorumki üyeliğinde en az 1000 tane fotoğraf var. Bu çok kötü tabiriyle kamuya açılmak gibi birşey. Kişilik hakları diye bir kanun var. Buna ayak uydurmak dikkat etmek gerekiyor.

Bu konuda en büyük örneği aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Sizinde başınıza gelmesini istemiyorsanız lütfen Facebook kullanırken bazı şeylere dikkat edelim. Facebook profil fotoğrafı gibi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir