saglimizla oynamayalim - Bedava nasıl olsa deyip sağlığımızla oynamayalım!

GSM operatörleri arasında rekabet insan sağlığını tehlikeye atmaya başladı. Müşteri çekmek için insan sağlığıyla oynayan operatörlerin tek derdi sanırım nasıl daha fazla para kazanırım.

Yapılan “Bedava kontör” ve “Bedava Dakika” kampanyaları cep telefonu kullanım süresini arttırıyor. Cep telefonlarının sağlığa olumsuz etkilerinin baz istasyonlarından daha fazla olduğunu  sürekli duyuyoruz.

Son yıllarda yapılan bu kampanyalar özellikle gençler tarafından oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Araştırmalara göre yüksek gerilim hatları, baz istasyonları, elektrikli ev aletleri ve cep telefonlarının yol açtığı elektromanyetik kirliliğin beyin tümörü, kanser, yorgunluk, lösemi, kısırlık, hafıza kaybı, iştahsızlık, uyku bozukluğu, depresyon gibi birçok rahatsızlığa neden olduğu tespit edilmiş.

Mümkün olduğunda cep telefonlarından uzak durmak lazım. Diyeceksiniz ki sanki sen kullanmıyorsun. Bende kullanıyorum hem de 2 tane telefonum var. Ama elimden geldiğince şuna dikkat etmeye çalışıyorum. Telefon görüşmelerinde kulaklık kullanıyorum. Tehlikeyi tamamen ortadan kaldırmasa bile en aza düşürmeye çalışıyorum. Siz de benim gibi yaparsanız sevinirim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir