300 gb dvd olurmu - 300 GB'lık DVD Olur Mu ?

Bir zamanlar müzik, arşivleme, film ve oyun sektörünün vazgeçilmezlerinden olan CD ve DVD’ler, günümüzün popüler teknolojisi olan Cloud (Bulut) depolama havuzlarına bıraktı. SSD depolama birimlerinin hafifliği, her cihazda bulunan Wi-Fi ve Bulut bağlantısı, yüksek kapasiteli USB Belleklerin fiyatlarındaki uygunluk, Optik Disk teknolojisini yerle bir etti.

Her ne kadar yüksek arşivlemeler için sağlıklı ve yüksek depolama kapasiteli Harddisk’ler kullanılıyor olsa da, birçok kullanıcı henüz ayağını DVD+’lardan çekmiş değil. En son üretilen 7.1 GB’lık optik disklerin ardından, daha yüksek bir performans ve depolama alanı sunan DVD’ler için mesailer başladı.
Sony ve Panasonic firmasının ortak çalışmasıyla şekillenecek olan yüksek kapasiteli optik disklerin, 300 GB olacağı biliniyor. Dün duyurusu gerçekleştirilen yeni projenin 2015 yılında son bulması ve kullanıcılara sunulması bekleniyor. DVD teknolojiyle üretilecek kapasiteli yeni optik disklerin, çift taraflı ve çizilmeye dayanıklı olacağı biliniyor.

Azami depolama alanı olarak 300 GB belirleyen Sony ve Panasonic, bu yeni DVD teknolojisi sayesinde piyasanın yeniden canlanabileceğini savundu. Bakalım Bulut depolama teknolojisi ile kapasiteli DVD depolama teknoloji arasındaki kuşak savaşı nasıl sonuçlanacak. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir