Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

GOOGLE TRANSLATE SONUNDA TÜRKÇE

Uğur Aydın 15 Mart 2009 0
GOOGLE TRANSLATE SONUNDA TÜRKÇE

Sizinde alıştığınız ve gördüğünüz gibi Türkçe dilimiz internet camiasında pek kullanılmıyor. Girdiğiniz herhangi bir site bizden daha küçük , nüfusu daha az ülkelerin bile dilleri bulunurken Türkçe neden koyulmuyor çok merak ediyorum ?

Örnek vermek gerekirse herkesin günün çoğu saati takıldığı Facebook Türkçe dilimizi daha yeni ekledi. Bu zamana kadar neyi bekledi bilmiyorum. Kaldı ki yapılan araştırmalarda dünyada Facebook’a en çok giren ülke olarak ön plana çıktık. Hala da öyle olduğumuzu düşünüyorum.

Bu hatayı internet camiasının devi ve arama motorlarının en büyüğü olan Google’ da özelliklerinden biri olan Google Translate’ te de yapıyordu. Türkçe dili çok geç gelen yapılandırma sonucunda kısa bir süre önce eklendi. Türkçe dilimizi de ekleyen Google çeviri konusunda bize derin bir nefes aldırdı. 41 dil arasından çeviri imkanı sunan Google’ nin en çok beğendiğim özelliklerinden biri oldu.

Google Translate sadece kelime olarak değil , yazdığınız cümleyi ya da internet sitesini de istediğiniz dile çevirme imkanı sunuyor. Kullanmanızı tavsiye ederim. Benim en çok girdiğim sitelerden biri oldu 🙂

YORUM YAPABİLİRSİNİZ »